احداث موزه کنوانسیون رامسر

رئیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی رامسردر مرکز و غرب آسیا از احداث موزه کنوانسیون رامسر در این شهر با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش ایراگردنیوز به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست؛ شهرام فداکار از احداث «موزه کنوانسیون رامسر» خبر داد و گفت: مرکز منطقه‌ایی آموزش و پژوهش رامسر در مرکز و غرب آسیا در نظر دارد با همکاری مجموعه موزه‌های رامسر و موزه‌داران شخصی شهر رامسر نسبت به احداث “موزه کنوانسیون رامسر” در این شهر اقدام کند.
وی در ادامه گفت: این موزه در بخشی از مرکز فرهنگی موزه‌ای شهدای رامسر مستقر خواهد شد و شامل منابع، اسناد و مدارک منتشر شده به همراه مصوبات کنواسیون رامسر، تصاویر تاریخی و سایر موارد مرتبط با این کنوانسیون بوده که در معرض دید عموم و علاقه مندان محیط زیست به ویژه کنوانسیون رامسر قرار خواهند گرفت. همچنین به منظور معرفی نقش تالاب‌ها، بخشی از محیط دست‌نخورده موزه نیز به تالاب مصنوعی تبدیل خواهد شد تا بازدید کنندگان در سطوح مختلف از کارکردهای اکولوژیک تالاب‌ها مطلع گردند.
مدیر مرکز منطقه‌ایی آموزش و پژوهش رامسر در مرکز و غرب آسیا خاطر نشان کرد: در تعطیلات عید نوروز سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۵۰ هزار نفر از موزه رامسر بازدید بعمل آورده و این امر نشانگر میزان علاقه وافر گردشگران به این موزه است.
گفتنی است؛ کنوانسیون رامسر با عنوان کنوانسیون حفاظت از تالاب‌ها و مسیرهای پروازی پرندگان مهاجر در سال ۱۳۴۹ (۱۹۷۱)  با تلاش مسئولین وقت محیط زیست کشور و با حضور ۱۸ مقام عالی رتبه از کشورهای مختلف دنیا در شهر رامسر به تصویب رسید و از آن پس به نام شهر رامسر نام‌گذاری شد.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …