مسقف کردن کاخ هاي پاسارگاد به مرحله اجرايي رسيد

مسقف کردن کاخ
سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي فارس گفت: تعدادي از کاخ ها وبناهاي موجود در مجموعه جهاني پاسارگاد با هدف حفاظت، نگهداري و جلوگيري از روند فرسايشي مسقف مي شوند.

روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري فارس، قدرت الله تاجبخش با اعلام اين خبر افزود: در پي مطالعات و پژوهش هاي صورت گرفته در خصوص حفاظت و مرمت بناهاي موجود در مجموعه ميراث جهاني پاسارگاد، طرحي به منظور مسقف نمودن بيش از 6 هزار مترمربع از کاخ هاي اختصاصي، بارعام و کاخ دروازه در اوايل سال گذشته مطرح که طي جلسات مختلف با حضور کارشناسان و صاحب نظران در اين حوزه و در نهايت تصويب شوراي راهبردي سازمان ميراث فرهنگي کشور طرح مذکور تصويب،و در اولين گام ساخت قطعات مورد نظر آغاز گرديد.

وي با اشاره به اينکه اين طرح با اعتباري بالغ بر 14 ميليارد ريال عملياتي خواهد شد،تصريح کرد: هم اکنون عمليات حفاري محل فنداسيون هاي سقف توسط هيأت حفاري در مجموعه پاسارگاد آغاز شده است که به محض انجام عمليات نسبت به نصب سقف ها اقدام مي گردد.

تاجبخش در پايان خاطرنشان کرد: اين عمليات در حدود 2 ماه بطول خواهد انجاميد.

Check Also

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه: هیچ استعلامی برای احداث کارخانه در محوطه جهانی چغازنبیل از میراث‌فرهنگی گرفته نشده است/ ۲ بار شکایت کردیم

عاطفه رشنویی مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه  گفت: «در سال ۹۷ بخش …