مشاور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی چراغ روشن جوامع است

میراث فرهنگی )

میراث‌فرهنگی چراغ روشن جوامع است

مشاور رئیس سازمان در امور مربوط به میراث فرهنگی از میراث فرهنگی به عنوان چراغ روشنی یاد کرد که جوامع را از فرو رفتن در تاریکی محفوظ می کند.

به گزارش ایرانگرد نیوز مهندس محمد بهشتی مشاور رئیس سازمان در امور مربوط به میراث فرهنگی و عضو هیات علمی مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی در مراسم آغاز سال تحصیلی که با حضور دانشجویان جدیدالورود و فارغ التحصیلان این مرکز برگزار شد، گفت: مرکز آموزش عالی سازمان دوران سختی را گذرانده است، 8 سال تلاش کردند که این مرکز وجود نداشته باشد اما موفق نشدند.

عضو هیات علمی مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی اظهار داشت: با لطف خداوند تمامی روسایی که برای این مرکز در طول سال های گذشته انتخاب شدند افرادی بودند که در مقابل انحلال این مکان علمی ایستادگی کردند.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه میراث فرهنگی در جامعه امروز، افزود: هر جامعه ای بدون میراث فرهنگی یک محیط تاریک است، هر اثر تاریخی مانند چراغی است که عدم وجودش تاریکی را به دنبال دارد و نگهبانی از این چراغ باعث می شود تا جامعه در تاریکی فرو نرود و در روشنایی راه درست را پیدا کند.
بهشتی ادامه داد: اگر میراث فرهنگی وجود نداشته باشد ما دچار گم گشتگی و اضطراب می شویم، چراکه میراث فرهنگی به ما آرامش و قرار می دهد.

مشاور رئیس سازمان تصریح کرد: دوران جدید مرکز آموزش عالی را با امید شکوفایی و بالندگی هرچه بیشتر و تلاش برای دستیابی به اهداف متعالی آغاز می کنیم.

وی اظهار داشت: مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی مرکز مظلومی بوده که امروز نیاز به کمک فوری دارد تا از مسائل کوچکی که با آنها درگیر است فارغ شود و به مسیر درست بازگردد.

Check Also

هنرمندان پیشکسوت و جوان میزبان گالری‌گردان تهران

 نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی پیشکسوتان صاحب‌نام و جوانان جویای نام در پایان هفته میزبان گالری …