زندگی و مبارزات مسیح کردستان به روایت مجموعه‌ای انیمیشنی

محمدعلی صفورا کارگردان انیمیشن شهید بروجردی  در مورد این انیمیشن گفت: این یک مجموعه موشن گرافیک يا گرافيك حركتی است که با استفاده از تكنولوژی ويدئو و با ايجاد حركت در ظاهر المان‌های بصری ايجاد مي‌شود.

 

وی افزود: این فیلمنامه در دو فاز 13 قسمتی ساخته می‌شود که فاز اول یعنی 13 قسمت اولیه این سریال انیمیشن نوشته و آماده شده است.

 

صفورا 13 قسمت اول را در مورد زندگی قبل از انقلاب و مبارزات این شهید بزرگوار در آن برهه دانست و بیان کرد: 13 قسمت اول این سریال مربوط به زندگی شهید بروجردی از تولد وی تا پیروزی انقلاب اسلامی است.

 

این انیماتور با بیان اینکه کار تحقیق این سریال یک سال و نیم طول کشیده است، توضیح داد: در فاز دوم به مبارزات شهید بروجردی پس از انقلاب و به‌ویژه مبارزات ایشان در کردستان و جنگ تحمیلی پرداخته‌ایم.

 

این کارگردان در مورد قسمت‌های این سریال توضیح داد: هر قسمت 15 دقیقه دارد که سعی شده هم به وجوه شخصیتی این شهید و هم وجوه مبارزاتی وی در شکلی جزئی به تصویر کشیده شود.

 

وی ادامه داد: در کنار زندگی شهید بروجردی در این انیمیشن مقاطع مهم انقلاب اسلامی نشان داده شده است به خصوص مبارزات مردم و این شهید عزیز که بخش‌هایی از ناگفته‌های انقلاب را نشان می‌دهد.

 

صفورا که سرپرست تیم نویسندگان این اثر نیز هست در مورد دلیل بکارگیری شیوه موشن گرافیک برای ساخت این اثر توضیح داد: موشن گرافیک با جلوه‌های ویژه همراه است که با کمک دوبله همراه می‌شود و نوعی روایت جذاب و مستندگونه لحاظ می‌کند.

 

وی در مورد زمان پخش و شبکه پخش‌کننده این سریال گفت: هنوز این بخش کار مشخص نیست. فکر می‌کنم تا حدود 9 ماه آینده این انیمیشن برای یکی از شبکه‌های یک تا پنج تلویزیون آماده می‌شود.

 

سردار سرلشكر پاسدار محمد بروجردی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شرکت کننده در جنگ ایران و عراق بود که در کردستان به شهادت رسید.

 

محمد بروجردی خلاقیت و نبوغ جنگی زیادی از خود نشان داد و در بازگرداندن کنترل کردستان به دست نیروهای انقلاب نقش کلیدی داشت. از این رو در ایران از وی با عنوان مسیح کردستان نیز یاد می‌شود. همچنین وی معلم و فرمانده محبوب موسسان تیپ ۲۷ محمد رسول الله محسوب می‌شود.

 

تهیه‌کنندگی این انیمیشن را بنیاد روایت برعهده دارد.

 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …