نظام نامه پایگاه های ثبت جهانی تهیه می شود

نظام نامه پایگاه های ثبت جهانی تهیه می شود

مدیر کل امور پایگاه های ثبت جهانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تهیه نظام نامه پایگاه های ثبت جهانی در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، «فرهاد عزیزی» با اعلام این خبر گفت: تهیه نظام نامه پایگاه های ثبت جهانی از مدت ها پیش آغاز شده و در حال حاضر مراحل نهایی تهیه و تدوین نظام نامه  را سپری می کنیم.

وی افزود: در حال حاضر16 پایگاه ثبت جهانی داریم که مهمترین هدف تهیه نظام نامه این پایگاه ها، تدوین یک چهارچوب مدیریتی و دست یابی به یک برنامه ریزی کلی و هدفمند برای پیشبرد اهداف از پیش تعیین شده برای پایگاه های ثبت جهانی است.

وی با بیان این که دستیابی به شیوه مطلوب در خصوص پیشبرد مسایل فنی و اجرایی پایگاه های ثبت جهانی یکی دیگر ازاهداف مهم تهیه تنظیم نامه است ادامه داد: اصلی ترین ماحصل تهیه نظام نامه پایگاه های ثبت جهانی دستیابی به نظام هدایت فنی و راهبردی این پایگاه هاست.

عزیزی اضافه کرد: برهمین اساس به دنبال این هستم که هیات راهبردی پایگاه های ثبت جهانی مجددا احیاء و پایگاه های ثبت جهانی مانند سال های گذشته بر اساس خرد جمعی اداره شوند.

وی خاطر نشان کرد: پایگاه های ثبت جهانی در حقیقت مهمترین داشته های میراثی ایران زمین است که توجه به آن ها ضروروی است.

Check Also

هنرمندان پیشکسوت و جوان میزبان گالری‌گردان تهران

 نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی پیشکسوتان صاحب‌نام و جوانان جویای نام در پایان هفته میزبان گالری …