فعالیت انتخاباتی و اختلاف‌نظر با معاون هنری/ به من ابلاغ شد که باید برکنار شوم


موسوی که پیش از این و در بهار سال 92 خبر استعفا یا برکناری او از ریاست مجموعه تئاتر شهر شنیده شده بود درباره دلایل ترک پست ریاست تئاتر شهر به خبرنگار مهر گفت: من قطعا از ریاست مجموعه تئاتر شهر استعفا نداده‌ام و طی جلسه‌ای دو نفره با آقای قادر آشنا، دوست نجیب و آزاده‌ام به من ابلاغ شد که باید برکنار شوم.


گفته بودند تا قبل از ماه رمضان باید برکنار شوم


این مدیر تئاتری تصریح کرد: بعد از آن جلسه متوجه شدم که حتی نمی‌توانم تا روز شنبه 22 تیرماه همزمان با سالمرگ استاد حمید سمندریان که زمان افتتاح نمایشگاه مورد علاقه‌ام است که برایش زحمات بسیاری کشیدم یعنی نمایشگاه “قاب‌های چهل ساله” در مجموعه تئاتر شهر، به کار خود ادامه دهم زیرا به آقای آشنا ابلاغ شده بود که برکناری بنده باید قبل از آغاز ماه مبارک رمضان انجام شود.


این برکناری مایه مباهاتم است


وی درباره دلایل این برکناری از سوی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: اواخر هفته گذشته گفتگویی از من در روزنامه‌ای منتشر شد و دو روز بعد یعنی در روز شنبه برکنار شدم. فکر می‌کنم گفتگوهای اخیر من در یک خبرگزاری و یک روزنامه و همچنین فعالیت‌هایی که در دوره انتخابات اخیر ریاست جمهوری انجام دادم دلایل برکناری‌ام از ریاست مجموعه تئاتر شهر بوده است. البته این برکناری مایه مباهات من است.


نقدهایم به مذاق مدیران بالادستی خوش نیامد


موسوی که پیش از این شنیده‌هایی مبنی بر وجود اختلاف نظیر میان او و حمید شاه‌آبادی معاون هنری وجود داشت، در پایان یادآور شد: در این مصاحبه‌ها با صراحت به دوره مدیریت خود هم نقد کردم و گفته‌ام که وضع تئاتر 12 یا 13 سال پیش بهتر بوده است. گویا این گفته‌ها به مذاق مدیران بالادستی خوش نیامده است. به هر ترتیب نمی‌توانم دیدگاه کارشناسی خود را نسبت به تئاتر و وضعیت آن در حال حاضر پنهان کنم و این حق معاون هنری وزیر است که مدیرانی را انتخاب کند که دیدگاه‌های نظری و رویکردهای هماهنگی با ایشان داشته باشند.


سیدصادق موسوی در دوره حضور حمید شاه‌آبادی در معاونت هنری به عنوان رئیس شورای حمایت و نماینده تام‌الاختیار معاون هنری در این شورا، مشاور راهبردی معاون هنری، عضو هیأت مدیره بنیاد فرهنگی و هنری رودکی و رئیس تالار وحدت و ریاست مجموعه تئاتر شهر فعالیت کرده است و این در حالی است که به مرور زمان طی دو سال اخیر وی از این سمت‌ها برکنار شد و تنها در مجموعه تئاتر شهر به فعالیت خود ادامه داد.


نکته قابل توجه در برکناری موسوی از ریاست مجموعه تئاتر شهر این است که حکم انتصاب سیدصادق موسوی برای ریاست تئاتر شهر توسط حمید شاه‌آبادی؛ معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است و از این رو برکناری او از ریاست مجموعه نیز تنها از سوی معاون هنری امکانپذیر است و مدیرکل هنرهای نمایشی نمی‌تواند در برکناری مدیری که حکم انتصابش را مدیری بالادستی صادر کرده است دخیل باشد.


سیدصادق موسوی با 34 سال سن جوان‌ترین مدیر تئاتری است که 16 سال سابقه فعالیت در این حوزه را دارد. وی اولین حکم مدیریتی خود را در تیرماه 77 از سوی حسین سلیمی، رئیس وقت مرکز هنرهای نمایشی دریافت کرد و پس از آن مدیریت تالار هنر به مدت 5 سال، مدیریت دفتر تئاتر کودک و نوجوان، ریاست شورای نظارت و ارزشیابی، ریاست شورای ساخت، معاون مرکز هنرهای نمایشی، قائم مقامی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را عهده‌دار بود. وی در حال حاضر عضو هیأت مدیره بنیاد ادبیات نمایشی است.


 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …