دوستی با ماهی‌ها و دردسرهای یک خرگوش در شبکه پویا


به گزارش خبرنگار مهر، “نارنجی دیگر اشتباه نمی‌کند” به کارگردانی صادق قاسمی هر روز ساعت 15:28 از شبکه پویا روی آنتن می‌رود.


خرگوش کوچولویی به نام نارنجی در هر قسمت از این مجموعه با بی‌توجهی و شیطنت اغلب برای سایرین مزاحمت‌هایی ایجاد می‌کند و یا خود را به دردسر می‌اندازد. آقای زینگول یک زنگوله است که با تخته سیاهش در سرزمین نتیجه‌گیری، آخر و عاقبت کارهای نارنجی را به او نشان می‌دهد. اما در نهایت مزاحمت‌های نارنجی گریبان خودش را نیز می‌گیرد و باعث می‌شود به همان نتیجه‌ای که آقای زینگول و خانم گوینده گفته بود، برسد.


این انیمیشن دیالوگ نداشته و فقط یک نفر به عنوان راوی، نَرِیشن می‌خواند.


“نارنجی دیگر اشتباه نمی‌کند” در 13 قسمت 10 دقیقه‌ای برای گروه سنی خردسال، در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی شبکه سهند، با تلفیق سه تکنیک سه بعدی کامپیوتری، دو بعدی و پیکسلیشن تولید شده است.


نویسنده این انیمیشن خدیجه کارگریان، انیماتور فرزین مؤید و شلاله خیری و سازنده موسیقی علی اکبر حسن زاده است.“من و ماهی‌ها” به کارگردانی پیمان دهقانی نیز پویانمایی دیگری است که هر روز ساعت 16 روی آنتن شبکه پویا می‌رود و داستان آن درباره پسربچه‌ای به نام امیر است که یک ماهی را از مرگ نجات می‌دهد و با ماهی‌ها دوست می‌شود.


نویسندگان این پروژه احمد کردرستمی و شاهد سیف هستند و با تکنیک کات اوت کامپیوتری تولید شده است. موسیقی “من و ماهی‌ها” را مهدی امانی ساخته و انیماتوری آن پیمان دهقانی و نجمه شهابی هستند.


این انیمیشن در 13 قسمت 15 دقیقه‌ای در واحد پویانمایی مرکز بوشهر ساخته شده است.

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …