وزیر ارشاد: حسن روحانی می‌تواند نشاط را برای جامعه به ارمغان آورد


به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته یکشنبه 23 تیر ماه مراسم افطاری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور سیدمحمد حسینی وزیر ارشاد، حمید شاه‌آبادی معاون هنری و هنرمندان هنرهای تجسمی، تئاتر و موسیقی در تالار وحدت برگزار شد.


در ابتدای این مراسم حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که در طول سه سال حضور در معاونت هنری هر ساله میزبان هنرمندان در ماه مبارک رمضان بوده است، گفت: در آخرین ماه مبارک رمضان که دولت دهم مشغول به کار است، جا دارد از همه کسانی که در این چند سال کمک‌های فراوانی برای ارتقای فرهنگ و هنر کشور داشته اند، تشکر کنم.وی ادامه داد: خوشبختانه طی این سال ها هنرمندان و مدیران هنری تعامل خوبی با یکدیگر داشته و تلاش کردند تا فصل جدیدی را در دنیای فرهنگ و هنر کشور خلق کنند. در طی این سال‌ها خدمات ارزشمندی از سوی هنرمندان نام‌آور برای کشور انجام شده و در بخش های مختلف شاهد نوآوری و خلاقیت از سوی مدیران و جامعه هنری بوده ایم.


شاه آبادی با اشاره به این مطلب که تعامل خوبی میان مردم با هنرمندان و مدیران هنری صورت گرفته است، توضیح داد: استقبال خوب مردم از تولیدات هنری نشان می دهد که رابطه هنرمندان، مدیران هنری و مردم پیشرفت کرده و سطح سلیقه مردم برای استقبال از آثار هنری بالا رفته است.معاون هنری گفت: امشب پیشکسوتان زیادی در جمع ما هستند که این باعث افتخار ما است، اما در این میان جای هنرمندان از دست رفته کشورمان خالی است، اما حضور خانواده این هنرمندان ما را به یاد این بزرگان می اندازد.


وی با اشاره به اینکه جامعه هنری طی سال های گذشته تلاش کرده است همگام با نیاز جامعه حرکت کند، توضیح داد: امیدوارم با انتخاب رئیس‌جمهور منتخب و در آغاز دولت یازدهم، جامعه هنری بار دیگر نشان دهد که در تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد جدید نقش عمده ای در ارتقای فرهنگ و هنر دارد.


شاه آبادی گفت: اگر چه نیازهای فرهنگی و هنری در کشور ما بسیار زیاد است اما بی شک دولت یازدهم قدم بلندی در راستای از بین بردن مشکلات موجود برخواهد داشت.محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در دقایق پایانی این مراسم در میان هنرمندان حضور پیدا کرد، گفت: دلیل تاخیر امشب من این بود که خدمت مقام معظم رهبری رفته بودیم تا گزارش عملکرد دولت دهم را به ایشان ارائه کنیم. من نیز گزارشی از عملکرد حوزه فرهنگ و هنر را در دولت نهم و بخشی از دولت دهم را خدمت مقام معظم رهبری ارائه کردم.


وی ادامه داد: خوشحالیم که به اندازه وسعت و امکانات موجود، خدمات مناسبی را در عرصه فرهنگ و هنر ارائه کرده ایم، امیدوارم در دولت آینده این حرکت با شتاب بیشتری انجام شود و استمرار پیدا کند چرا که حضور حجت الاسلام روحانی در دولت جدید و استقبال جامعه هنری از حضور وی و افزایش تولیدات هنری، می تواند نشاط را برای جامعه به ارمغان آورد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خداوند را شاکرم که در خدمت شما هنرمندان بودم در نهایت توان سعی در همکاری با هنرمندان را داشته ام.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان از حضور حسین خواجه‌امیری یکی از خوانندگان قدیمی ایران تشکر کرد و از تمامی هنرمندان خواست تا عکسی دست جمعی با هم بگیرند.


داریوش ارجمند، انوشیروان ارجمند، جلیل فرجاد، بهزاد فراهانی، اصغر همت، محمود پاک نیت، ایرج راد، جهانگیر الماسی، شهرام شکوهی، فرزاد جمشیدی، بهروز بقایی، علیرضا غفاری، شاپور رحیمی، خانواده زنده‌یاد استاد جلیل شهناز، چیستا یثربی، اسماعیل خلج، جلیل رسولی و حسین خواجه امیری از جمله هنرمندان حاضر در این ضیافت افطار بودند.


از جمله حواشی مراسم شب گذشته می توان به استقبال هنرمندان حاضر در مراسم افطار برای گرفتن عکس یادگاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد. همچنین تعداد مهمانان حاضر در این مراسم بیشتر از حد انتظار بود، تا حدی که تعداد زیادی از هنرمندان ایستاده افطار کردند.

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …