دختری با خالکوبی اژدها با آتش بازی می‌کند


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از امپایر، سه گانه هزاره استیگ لارسن که چند سال متوالی عنوان پرفروش ترین کتاب جهان را داشت، پس از ساخته شدن اولین قسمت آن با عنوان “دختری با خالکوبی اژدها” در انتظار انتخاب نویسنده ای برای نوشتن فیلمنامه قسمت دوم آن با عنوان “دختری که با آتش بازی کرد” بود. قسمت اول این سه‌گانه که درباره ماجرای هکرها و گنگسترهای سوئدی است، با بازی دانیل کریگ و رونی مارا ساخته شد.


اندرو کوین واکر نویسند فیلمنامه تحسین شده “هفت” که دیوید فینچر آن را با بازی برد پیت و مورگان فریمن ساخت، قرار است نسخه دیگری از فیلمنامه ای که ابتدا توسط استیو زیلیان نوشته شده را بنویسد. زیلیان نویسنده فیلمنامه قسمت اول این فیلم هم بود. اما سوال این است که چه کسی این فیلم را می سازد؟ دیوید فینچر که قسمت اول این فیلم را ساخته اکنون درگیر ساخت فیلم “دختر گمشده” است و به تازگی قرارداد ساخت این فیلم را با بازی بن افلک امضا کرده است در همین حال دانیل کریگ نیز به زودی باید در برابر دوربین سام مندس برود تا یک جیمز باند دیگر را خلق کند.


فینچر یک فیلم دیگر هم در برنامه دارد و آن ساخت “20 هزار فرسنگ زیر دریا” است. قهرمان اصلی سه گانه لارسن دختر جوانی به نام لیزبت سالاندر است که باهوش اما فاقد ریشه های اجتماعی است. او برای کشف یک ماجرای قتل به کمک روزنامه نگاری به نام مایکل بلومکوییست می آید و این دو در این مسیر با ماجراهای خطرناکی روبه رو می شوند.


دیوید فینچر در سال 2007 “زودیاک” را ساخت و سال بعد “ماجرای باورنکردنی بنجامین باتن” را راهی پرده های سینما کرد. 2010 سال “شبکه اجتماعی” بود و سال 2011 “دختری با خالکوبی اژدها” را جلوی دوربین برد.مجموعه تلویزیونی “خانه کارت ها” آخرین کار او بوده است. او در سال 1995 فیلم “هفت ” را ساخت.

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …