عكاسان برای هفتمین بار به جشنواره “ما می توانیم” فراخوانده شدند

به گزارش ایرانگرد نیوز، هر ساله دهه فجر انقلاب اسلامی فرصتی را فراهم می‌سازد كه آثار و بركات این انقلاب خود را در عرصه‌های مختلف معنوی، اخلاقی، علمی، فنی و سازندگی بخش‌های مختلف جامعه داخلی و تأثیر در تحولات جهانی به نمایش بگذارد.

 

خانه عكاسان ایران در ادامه جشنواره‌های گذشته كماكان تلاش دارد هفتمین جشنواره عكس ما می‌توانیم را با دعوت از همه هنرمندان عكاس در سراسر میهن اسلامی برگزار كند تا بسیاری از زیبایی‌های پنهان و آشكاری را كه به بركت انقلاب اسلامی و تلاش‌های بی‌دریغ مردم شكل گرفته است به ثبت برساند و در قالب نمایشگاه‌های متعدد و از طریق رسانه‌ها گفتمان  “ما می‌توانیم” را به یك فرهنگ عمومی تبدیل كند.

 

در خصوص موضوعات جشنواره بر كاركردهایی از سازندگی جامعه كه نمادی از پیوند اخلاق، معنویت با اراده و تلاش برای برپایی تمدن اسلامی دارد تاكید شده است. گرچه در اكثر موارد بناها و تأسیسات عظیم نشان از تلاش مجموعه ای وسیع از زحمات هموطنان را در بر دارد. لیكن گاهی نوآوری و تلاش به ظاهر كوچك فردی، بستری بزرگ را برای سازندگی كشور می گشاید.

 

همچنین عكس‌هایی مد نظر برگزاركننده است كه نشانه‌هایی از زندگی، امید، تلاش فردی و جمعی، همكاری و تعاون در پیشرفت های تكنولوژی، صنعتی و معنوی اخلاقی و مادی یا هر كدام از این موارد به گونه ای در آن متمایز باشد. این عكس‌ها با شاخصه موضوع طرح شده می تواند در حوزه‌های گوناگون عكاسی تهیه شده باشد.

 

ارسال اثر توسط عكاس و شركت در جشنواره به منزله اعلام مالكیت معنوی عكس‌ها‌ست. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله‌ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شركت كننده است.

 

شركت كنندگان باید توجه داشته باشند عكس‌هایی كه بر خلاف آیین‌نامه باشند و نیز عكس‌هایی كه فاقد اطلاعات خواسته شده درباره عكاس ارسال شوند در جشنواره شركت داده نخواهد شد.

 

مراسم افتتاحیه و اهدای جوایز به برگزیدگان این جشنواره در بهمن ماه 1392 صورت خواهد گرفت.

 

علاقمندان برای شركت در این جشنواره می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی خانه عكاسان ایران به آدرس WWW.iranipc.ir و یا به نشانی دبیرخانه جشنواره به آدرس تهران، تقاطع خیابان حافظ و سمیه، حوزه هنری، خانه عكاسان ایران مراجعه کنند.

 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …