“تبسم گرگ” روی میز تدوین/ دولت کمک کند پروژه “شهید شوشتری” راه می‌افتد


ایرانگرد نیوز- ابراهیم اصغری تهیه‌کننده فیلم سینمایی “تبسم گرگ” در توضیح جزئیات ساخت این فیلم: 10 روز پیش فیلمبرداری فیلم سینمایی “تبسم گرگ” در خراسان به پایان رسید و وارد مرحله تدوین شد.


وی با اشاره به موضوع این فیلم سینمایی که به حیات وحش و زندگی یک شکارچی که برای جبران بدهی‌هایش مجبور به شکار غیرمجاز می‌شود می‌پردازد، گفت: جواد علیزاده نخستین تجربه سینمایی خود را با این اثر کسب می‌کند و جزو فیلم اولی‌ها است و در تلاش هستم این فیلم را به جشنواره فیلم فجر برسانم.


این تهیه‌کننده سینما در ادامه صحبت‌های خود به موضوع این فیلم سینمایی اشاره کرد و توضیح داد: این فیلم سینمایی تقابل انسان با طبیعت را نشان می دهد که در قالب زندگی یک شکارچی تعریف شده است. یک شکارچی که سالها دست از شکار کشیده بود بر اثر مشکلات مالی دوباره دست به شکار می زند و مشکلات جدیدی برای او رخ می دهد.


اصغری با اشاره به بازیگرانی که در این فیلم سینمایی حضور دارند گفت: لیلا برخورداری، پردیس افکاری، رضا نامدار، امیر محاسبتی و هامون جباری از جمله بازیگران فیلم سینمایی “تبسم گرگ” هستند و در کنار این بازیگران حرفه‌ای جمعی از هنرمندان خراسانی نیز حضور دارند.


وی که در جشنواره سال گذشته فجر فیلم “او خوب سنگ می‌زند” به کارگردانی هادی محقق را تهیه‌کنندگی کرده بود در پاسخ به این که چرا از فیلمسازان فیلم‌اولی حمایت می‌کند؟ گفت: سینمای ایران در شرایط فعلی نیازمند حضور جوان‌های پر انرژی و خوش ایده برای ساخت فیلم های جذاب و متنوع است از همین رو با حمایت از فیلمسازان فیلم اولی باید فرصت را به جوان ها به عنوان آینده‌سازان سینمای ایران داد.


تهیه‌کننده فیلم سینمایی “شور شیرین” افزود: به همین دلیل استعدادهای خوب در این زمینه را کشف و با حمایت از آنها راه ورود به صنعت سینما را باز می‌کنم.خوشبختانه با تمام فیلمسازان فیلم اولی که کار کرده‌ام آثار قابل توجهی داشته‌اند. به عنوان مثال ماشاالله شاه‌مرادی‌زاده کارگردان فیلم سینمایی “پنجشنبه آخر ماه” اولین اثر خود را به تهیه‌کنندگی من تولید کرد و حالا هم فیلمنامه خوبی در دست دارد که قرار است با حبیب‌الله کاسه‌ساز این فیلم را تولید کند.


اصغری در ادامه متذکر شد: هادی محقق هم سال گذشته فیلم “او خوب سنگ می زند” را در جشنواره داشت که مورد توجه قرار گرفت و قرار است کار جدیدی را با این فیلمساز آغاز کنم. ایده‌های خوب کارگردان های جوان است باعث شده من به تولید آثار فیلم اولی‌ها علاقمند شوم.


این تهیه‌کننده سینما که چندی پیش خبر تولید فیلم سینمایی “شهید شوشتری” را داده بود درباره چرایی توقف این پروژه گفت: ساخت این پروژه سینمایی در بخش تحقیق و نگارش فیلمنامه متوقف شد و به مرحله تولید نرسید و منتظر هستم که شرایط تولید فراهم شود. اما امیدوارم در دولت یازدهم اتفاق های خوبی برای سینمای ایران بیفتد و شرایط تولید به بهترین شکل ممکن فراهم شود.


اصغری در پایان در پاسخ به این که برای ساخت فیلم شهید شوشتری چرا با سپاه وارد مذاکره نمی‌شود؟ گفت: اتفاقا سپاه برای مشارکت اعلام آمادگی کرد، اما موضوع این است که برای ساخت فیلم هایی از این دست باید بودجه های جدایی اختصاص داده شود. این در حالی است که سال گذشته وزیر ارشاد و احمد میرعلایی برای حمایت از تولید قول مساعد داده بودند اما تا این لحظه هیچ خبری از آنها نشده است.


شهید شوشتری یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در انفجار انتحاری در پیشین کشته شد. او در زمان این ترور جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه بود و درجهٔ سرتیپی داشت. وی پسرعموی اسماعیل شوشتری وزیر دادگستری سابق ایران بود. نورعلی شوشتری مؤسس و عضو هیأت مدیره شرکت احیا صنایع خراسان بود.

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …