توضیح وزیر ارشاد درباره هدیه روز خبرنگار و تعیین معاون فرهنگی

به گزارش ایرانگرد نیوز، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز یکشبنه 10 شهریورماه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه معاون هنری ارشاد در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ گفت.

 

وی در مورد موانعی که پیش‌روی وزارت ارشاد وجود دارد، توضیح داد: یک‌سری بخشنامه در وزارت ارشاد موجود دارد که باید ابتدا آنها را بررسی کنیم. برخی از این بخش‌نامه‌ها در مسیر کار مانع ایجاد کرده و دست و پاگیر شده‌اند. همچنین بخشی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و بخشی مصوبات دولت و بخشی هم مصوباتی است که از مجلس آمده و باید به آنها رسیدگی شود.

 

جنتی خاطرنشان کرد: در اولین فرصت باید موانعی را که در راه ارتقای فرهنگ و هنر کشور است، فهرست‌بندی کنیم تا سپس بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که چه انتظاری از معاونت جدید هنری خود دارید، گفت: عموما باید در جهت رونق بخشیدن به هنرهای نمایشی،‌ تجسمی و موسیقی گام برداریم و به خصوص خواستار حضور فعال هنرمندان بخش‌های مختلف هنری در جوامع بین‌المللی هستیم.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده از هنر در جهت تقویت دیپلماسی فرهنگی را الزامی دانست و بیان کرد: حضور در جوامع بین‌المللی باعث رونق بخشیدن به هنر است و موجب می شود هنر ایرانی و اسلامی در جهان معرفی شود.

 

وی در مورد توجه به هنرمندان پیشکسوت توضیح داد:‌ منزلت و کرامت هنرمندان پیشکسوت بر همگان روشن است و باید در کانون توجه قرار بگیرند.

 

این مدیر فرهنگی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا امسال هدیه روز خبرنگار به این قشر تعلق نگرفت، گفت: در زمان روز خبرنگار من بر مسند وزارت نبودم و مسئول نبودم. اعتقاد من بر این است که باید به مطبوعات و خبرنگارانی که در آگاه‌سازی مردم و جامعه نقش ویژه‌ای دارند توجه بیشتری کرد.

 

جنتی در پایان و در پاسخ به سوالی در مورد معاونت فرهنگی ارشاد و دلیل مشخص نشدن این معاونت در ارشاد گفت: چند نفر را در برای این پست در نظر گرفته‌ایم ولی به خاطر حساسیت‌های بالای این معاونت و پیچیدگی‌های کار آن به خصوص در حوزه کتاب باید تحقیق بیشتری صورت دهیم و فردی مناسب را برای این پست مشخص کنیم.

 

Check Also

اختتامیه جایزه جهانی اربعین

جایزه جهانی اربعین به عنوان برنامه‌ای فرهنگی دینی در مقیاس بین‌المللی با هدف اشاعه فرهنگ …