توضیح وزیر ارشاد درباره هدیه روز خبرنگار و تعیین معاون فرهنگی

به گزارش ایرانگرد نیوز، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز یکشبنه 10 شهریورماه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه معاون هنری ارشاد در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ گفت.

 

وی در مورد موانعی که پیش‌روی وزارت ارشاد وجود دارد، توضیح داد: یک‌سری بخشنامه در وزارت ارشاد موجود دارد که باید ابتدا آنها را بررسی کنیم. برخی از این بخش‌نامه‌ها در مسیر کار مانع ایجاد کرده و دست و پاگیر شده‌اند. همچنین بخشی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و بخشی مصوبات دولت و بخشی هم مصوباتی است که از مجلس آمده و باید به آنها رسیدگی شود.

 

جنتی خاطرنشان کرد: در اولین فرصت باید موانعی را که در راه ارتقای فرهنگ و هنر کشور است، فهرست‌بندی کنیم تا سپس بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که چه انتظاری از معاونت جدید هنری خود دارید، گفت: عموما باید در جهت رونق بخشیدن به هنرهای نمایشی،‌ تجسمی و موسیقی گام برداریم و به خصوص خواستار حضور فعال هنرمندان بخش‌های مختلف هنری در جوامع بین‌المللی هستیم.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده از هنر در جهت تقویت دیپلماسی فرهنگی را الزامی دانست و بیان کرد: حضور در جوامع بین‌المللی باعث رونق بخشیدن به هنر است و موجب می شود هنر ایرانی و اسلامی در جهان معرفی شود.

 

وی در مورد توجه به هنرمندان پیشکسوت توضیح داد:‌ منزلت و کرامت هنرمندان پیشکسوت بر همگان روشن است و باید در کانون توجه قرار بگیرند.

 

این مدیر فرهنگی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا امسال هدیه روز خبرنگار به این قشر تعلق نگرفت، گفت: در زمان روز خبرنگار من بر مسند وزارت نبودم و مسئول نبودم. اعتقاد من بر این است که باید به مطبوعات و خبرنگارانی که در آگاه‌سازی مردم و جامعه نقش ویژه‌ای دارند توجه بیشتری کرد.

 

جنتی در پایان و در پاسخ به سوالی در مورد معاونت فرهنگی ارشاد و دلیل مشخص نشدن این معاونت در ارشاد گفت: چند نفر را در برای این پست در نظر گرفته‌ایم ولی به خاطر حساسیت‌های بالای این معاونت و پیچیدگی‌های کار آن به خصوص در حوزه کتاب باید تحقیق بیشتری صورت دهیم و فردی مناسب را برای این پست مشخص کنیم.

 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …