ساخت “شرتی شپرتی” با عروسک های الکترونیک/ خبری از اکران “گرداله” نیست

نادر ترکمانی کارگردان سینمای کودک درباره جدیدترین اثری که برای کودکان می‌سازد گفت: فیلم سینمایی “شرتی شپرتی” که در ژانر کودک و نوجوان است پیش‌تولید طولانی خواهد داشت. این فیلم کاملا عروسکی و قرار است در لوکیشن‌هایی با فضایی باز مانند فیلم دیگرم؛ “گرداله” فیلمبرداری شود.
وی افزود: عروسک های این فیلم ساختار الکترونیکی دارند و ما از حضور جوانانی کمک می گیریم که در ساخت روباتیک فعالیت می کنند. هدفم از ساخت این فیلم یک تجربه جدید است که باید در سینمای کودک به آن توجه کنیم. البته فضای قصه هم می طلبید که ما از ساختار و ساز و کارهای نوین استفاده کنیم.
ترکمانی با اشاره به اینکه تا کنون 30 درصد از پیش‌تولید فیلم انجام شده است و ساخت عروسک ها نیز ادامه دارد، بیان کرد: البته تمام عروسک‌ها به فرم انسان هستند. برای ساخت “شرتی شپرتی” از ارشاد در خواست وام حمایتی کردم. امیدوارم که به زودی شرایط تولید به لحاظ مالی فراهم شود. البته فیلم برای جشنواره کودک امسال آماده نخواهد شد.
به گفته وی، فیلم درباره دو شخصیت است که شرتی پسر و شپرتی دختر است. ابین دو در عین ساده لوحی باعث نجات روستای خود می شوند. تمام لوکیشن های این فیلم در شمال است و گروه تلاش می‌کنند کار اوایل پاییز کلید بخورد.
این کارگردان درباره اکران عمومی “گرداله” نیز گفت: فارابی تمایل دارد که هر چه زودتر شرایط اکران عمومی فیلم فراهم شود اما ما هنوز با فارابی تسویه حساب نکردیم و این مرکز به تعهدات خود بر مبنای قراردادی که داشت عمل نکرد. یک سال است که از ساخت این فیلم می گذرد و من به تمام تعهداتم عمل کردم.
ترکمانی در پایان گفت: امیدوارم با برطرف کردن این مشکل بتوانیم فیلم را در شرایط خوبی اکران عمومی کنیم. تا زمانی که آنها به تعهدات خود پایبند نباشند من وارد بحث اکران نمی شوم.
“گرداله” در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان سال گذشته به نمایش در آمد و جوایز متعددی دریافت کرد.

Check Also

اختتامیه جایزه جهانی اربعین

جایزه جهانی اربعین به عنوان برنامه‌ای فرهنگی دینی در مقیاس بین‌المللی با هدف اشاعه فرهنگ …