توقف اعزام زائران به عتبات از اول ماه رمضان

توقف اعزام زائران به عتبات از اول ماه رمضان

مسعود اخوان مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به اینکه بسیاری از هتل‌هایی که در عراق مورد استفاده زائرین محترم ایرانی قرار می‌گیرد نیاز به تعمیر یا بازسازی دارد هر ساله مدتی کوتاهی از سال سازمان اعزام کاروان را متوقف می‌کند.

وی ادامه داد: امسال سازمان از ابتدای ابتدای ماه مبارک رمضان (از 19 تیرماه )، اعزام زائران ایرانی به مدت 15 روز متوقف می کند تا ایجاد فرصتی برای بازسازی و سم پاشی هتل های محل اقامت زائران ایرانی در عراق باشد.

اخوان گفت: اعزام‌ها بعد از 15 ماه رمضان مانند سال‌های گذشته آغاز خواهد شد و این تعطیلی 15 روز هیچ ارتباطی به اتفاقات اخیر در عراق ندارد و تنها علت آن بهبود وضعیت هتل‌ها و محل‌های اقامتی زائران می‌باشد.
او همچنین از بسته شدن مرز مهران تا سه روز آینده خبر داده است و دلیل این امر را نزدیک شدن به ایام انتخابات و مسائل امنیتی عنوان کرده است. در این مدت اعزام زائران به عتبات عالیات ادامه دارد و ممکن است برای ورود زائران به کشور محدودیت‌هایی ایجاد شود.

Check Also

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه: هیچ استعلامی برای احداث کارخانه در محوطه جهانی چغازنبیل از میراث‌فرهنگی گرفته نشده است/ ۲ بار شکایت کردیم

عاطفه رشنویی مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه  گفت: «در سال ۹۷ بخش …