گروه موسیقی “همایون” در ویتنام روی صحنه می رود

به گزارش ایرانگرد نیوز، امیر اثنی عشری درباره جزئیات برگزاری این کنسرت گفت: گروه “همایون” به سرپرستی و آهنگسازی مهران مهرنیا در تاریخ دوم مهرماه سال 1392 مصادف با 25 سپتامبر به کشور ویتنام سفر می کند تا در این کشور به اجرای کنسرت بپردازد. در این برنامه قطعاتی در دستگاه های ماهور، راست پنجگاه و آواز بیات اصفهان از ساخته های مهران مهرنیا با عنوان ترک غارتگر، بنی آدم، بیا تا گل بر افشانیم و همچنین چند قطعه و تصنیف قدیمی اجرا خواهد شد، البته در این میان آوازهایی نیز متناسب با دستگاه ها و آواز های انتخاب شده اجرا می شود.

 

وی افزود: گروه همایون به مدت چهار شب اجراهایی را در شهرهای مختلف ویتنام از جمله در بهترین سالن موسیقی پایتخت این کشور “هانوی” برگزار خواهد کرد و در برخی مراکز دانشگاهی این کشور نیز برنامه هایی برای معرفی فرهنگ و موسیقی غنی ایران ترتیب داده شده است.

 

اثنی عشری گفت: کشور ویتنام یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیاست که در دو دهه اخیر در زمینه اقتصادی به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته است و به تبع این پیشرفت ها در زمینه فرهنگی نیز روابط گسترده ای را با فرهنگ های گوناگون جهان ایجاد کرده است، به طوری که می توان این سفر را نمونه ای از  تلاش مسئولان آن کشور برای بهبود مناسبات فرهنگی میان ویتنام با سایر کشورهای دنیا از جمله ایران دانست.

 

وی خاطرنشان کرد: این اولین سفر یک گروه موسیقی ایرانی به ویتنام است و امیدواریم که این سفر فرهنگی آغازی باشد بر افزایش مناسبات فرهنگی میان ایران و ویتنام و پیامی باشد بر صلح و دوستی، در حالی که متاسفانه هر روز صدای طبل جنگ در جهان بلندتر از قبل شنیده می شود.

 

شهرام صارمی کمانچه، میر فرساد ملک نیا دف، تنبک و تنبور، سپهر بحرایی سنتور، مهران مهرنیا نوازنده تار و سرپرست گروه و امیر اثنی عشری خواننده به عنوان اعضای گروه همایون در این سفر حضور خواهند داشت.

 

 

Check Also

موسیقی نواحی شاکله اصلی موسیقی‌هاست

داور و مشاور دبیر جشنواره در بخش موسیقی نواحی جشنواره ملی موسیقی جوان درباره ارزیابی …