جایزه فستیوال رانیه عراق برای “ژیوار”/ طنین نوای ملودی کردی در سنندج

ژیوار شیخ الاسلامی  با اعلام این خبر گفت: گروه موسیقی ژیوار در این فستیوال موسیقایی که روزهای پنجم تا هفتم شهریور ماه در کشور عراق برگزار شد توانست جایزه ویژه هیات داوران این فستیوال را کسب کند ضمن اینکه در طول مدت اقامت ما برای اجرای برنامه در فستیوال، بیش از 9 هزار و 500 تماشاگر از مجموع برنامه های ما دیدن کردند که این برای گروه باعث افتخار است.

 

وی در تشریح برنامه های آینده این گروه موسیقی گفت: علاوه بر برنامه ای که شنبه 30 شهریور در نشست ماهانه موسیقی فرهنگسرای ارسباران برگزار می کنیم، به زودی میزبان علاقه مندان موسیقی در سنندج هستیم. ضمن اینکه دوم و سوم آبان ماه نیز کنسرتی را ویژه بانوان در تالار اندیشه حوزه هنری برپا خواهیم کرد. زمستان سال جاری هم کنسرت دیگری را در تالار وحدت برگزار می کنیم.

 

شیخ الاسلامی در معرفی قطعات اجرا شده کنسرت روز شنبه 30 شهریور بیان کرد: اجرای قطعات بی کلام از جمله قطعه “10 ضربی کردهای خراسان”، اجرای گروه‌نوازی براساس مقام سحری، قطعه “چهار مضراب افشاری” به آهنگسازی علی نجف‌پور و یک قطعه فولکلور از گروه کامکارها برنامه‌ای است که در کنسرت نشست ماهانه فرهنگسرای ارسباران اجرا می‌کنیم.

 

 

Check Also

اختتامیه جایزه جهانی اربعین

جایزه جهانی اربعین به عنوان برنامه‌ای فرهنگی دینی در مقیاس بین‌المللی با هدف اشاعه فرهنگ …