تنفس بازمانده خیمه‌شب‌بازی از طریق دستگاه/ خمسه‌ای همچنان در کما

به گزارش ایرانگرد نیوز، رضا خمسه‌ای هنرمند پیشکسوت خیمه‌شب‌‌بازی که دو روز است در کما به سر می‌برد و در بیمارستان فیروزآبادی شهر ری بستری است وضعیت جسمانی مناسبی ندارد. این هنرمند که به دلیل عفونت خون در کما به سر می برد در حال حاضر از طریق دستگاه تنفس می کند و در هوشیاری کامل نیست.

 
رضا خمسه‌ای آخرین بازمانده از نسل قدیمی هنرمندان خیمه‌شب‌بازی ایران است. وی از سه ماه قبل دچار آلزایمر شده و در مدتی که در بیمارستان به سر می‌برد دچار افت شدید فشار خون نیز شده است.

 
رضا خمسه‌ای متولد اسفند سال 1313 فرزند مرشد احمد خمسه‌ای، معروف‌ترین خیمه‌شب‌باز سال‌های نه چندان دور تهران است و تا سال‌ها همراه پدر خود در کافه شهرداری (تئا‌تر شهر فعلی) و باغ گلستان به اجرای این نمایش سنتی مشغول بود. بعد از درگذشت مرشد احمد خمسه‌ای، وی فعالیت خیمه‌شب بازی را ادامه داد و بار‌ها به نمایندگی از ایران در جشنواره‌های مختلف جهانی نمایش عروسکی شرکت کرد.

 
خمسه‌ای با فیلم سینمایی “سفر مردان خاکستری” امیرشهاب رضویان وارد حرفه بازیگری سینما شد و پس از آن در دیگر فیلم‌های این کارگردان به ایفای نقش پرداخت. بازی او در نقش مسئول آزمایشگاه ترک اعتیاد در فیلم “تهران ساعت هفت صبح” از کارهای به یاد ماندنی اوست.

 

Check Also

موسیقی نواحی شاکله اصلی موسیقی‌هاست

داور و مشاور دبیر جشنواره در بخش موسیقی نواحی جشنواره ملی موسیقی جوان درباره ارزیابی …