پیانیست شهیر ژاپنی در ارکستر فیلارمونیک تهران می‌نوازد

به گزارش ایرانگرد نیوز، این برنامه موسیقایی 4 آبان ماه به دعوت و پیشنهاد سفارت ژاپن با حضور “نریکو آگاوا” سولیست پیانوی سرشناس و صاحب‌نام ژاپنی در هفته فرهنگی ژاپن در ایران میزبان علاقه مندان موسیقی در تالار وحدت خواهد بود.

 

“نریکو آگاوا” از نوازندگان برجسته پیانوست که تحصیلات خود را در دانشگاه موسیقی جولیارد گذرانده است. وی از جمله هنرمندانی است که به عنوان سولیست اجرا با ارکسترهای اصلی اروپا، ژاپن و آمریکا همکاری داشته است. شهرت جهانی آگاوا از زمان موفقیتش در مسابقات بین المللی پیانوی لیدز در سال 1987 آغاز شد.

 

آگاوا از جمله نوازندگانی است که بسیاری از نشریات بین المللی و معتبر حوزه موسیقی در دنیا با بررسی آثارش، وی را به عنوان یکی از بهترین و چیره‌دست‌ترین نوازندگان پیانو در دنیا می شناسند.

 

در کنسرت ارکستر فیلارمونیک تهران که چهارم آبان ماه در تالار وحدت برگزار می شود، پدرام فریوسفی به عنوان کنسرت مایستر، پانیذ فریوسفی مدیر اجرایی و امیر غفاری، مهوش عسگری، سروین حزین، آرش اسدنژاد، سپیده معزز، فرشته توفیقی، نیلوفرمحبی، فرمهربیگلو، عرفان شریف زاده، فوژان قریب نژاد، آناهیتا خانزاده، سارا بیرام زادگان، الناز پگاه، پانیذ فریوسفی، کیمیا حسابی، آوا شادمانی، نیلوفرسهی، عادله لطفی، پیمان ابولحسنی، ماکان خوی نژاد، علی آقاجانی، سالار غفاربجوی، سام برلیانی، هستی میرسپاسی، پورنگ پور شیرازی، پروانه انارکی، حسام سید احمد، نرگس تقی پور به عنوان نوازنده حضور دارند.

 

ارکستر فیلارمونیک تهران به رهبری آرش گوران  اردیبهشت با اجرایی از آثار منتخب آهنگسازان برجسته دنیای موسیقی برنامه ای را  در تالار وحدت برگزار کرد .در آن اجرا که یک شب در تالار رودکی و دو شب متوالی در تالار وحدت به رهبری آرش گوران و کنسرت مایستری پدرام فریوسفی برگزار شد، قطعاتی از آهنگسازان برجسته دنیای موسیقی که تاکنون در ایران اجرا نشده بود، اجرا شد.

 

گوران که رهبری ارکستر 80 نفره “فیلارمونیک ایران”، رهبری گروه آوازی فرهنگسرای بهمن، رهبر گروه آوازی شهر تهران، رهبری ارکستر هنر موسیقی زمان را بر عهده داشته در سال 91 هم به عنوان رهبر مهمان ارکستر ملی ایران در اجرای موسیقی سریال تلویزیونی “شب دهم” ساخته فردین خلعتبری نیز حضور داشته است.

 

 

 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …