گفتگوی موسیقایی ایران و هند منتشر شد

حمید اسفندیاری  ضمن اعلام این خبر افزود: این آلبوم موسیقایی برگرفته از کنسرت سال 90 گروه همساز در فرهنگسرای نیاوران است که به شکل بداهه‌نوازی توسط مسعود شعاری، سینا شعاری نوازنده گیتار کلاسیک و عود و درشن‌ آنند نوازنده طبلا، در قالب پنج قطعه اجرا و در همان سال با استقبال قابل توجه تماشاگران نیز مواجه شد.

 

وی افزود: بیشتر ساخته های این اثر موسیقایی تصویری از قطعات ساخته شده سینا شعاری فرزند مسعود شعاری است که مانند کارهای این سالهای وی در قالب یک فضای تلفیقی برای مخاطبان ارائه شده است و همانطور که مسعود شعاری در گفتگو های قبلی خود اشاره کرده بود به نوعی گفتگویی میان دو موسیقی ایران و هند است که این بار با استفاده از الگوهای موسیقی جاز استفاده کرده است.

 

مدیر موسسه فرهنگی هنری آوای باربد گفت: این آلبوم تصویری از چهارشنبه 17 مهرماه در تمامی فروشگاههای عرضه محصولات فرهنگی هنری برای مخاطبان عرضه خواهد شد.

 

مسعود شعاری از نوازندگان تخصصی سه تار است. او با مکاتب مختلف سه‌تار نوازی قدما مانند ابوالحسن صبا، سعید هرمزی، یوسف فروتن و احمد عبادی آشناست. شعاری تاکنون شاگرد هنرمندان صاحب‌نامی چون محمدرضا لطفی، حسین علیزاده و داریوش طلایی بوده است. یکی از ویژگی‌های آثار شعاری تجربیاتی است که در عرصه موسیقی تلفیقی داشته است.

 

 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …