نمایش پرتره بانوان هنرمند ایرانی در برج میلاد تهران

به گزارش ایرانگرد نیوز، ماهیار چرمچی هنرمندی که پرتره این 16 هنرمند بانوی ایرانی را کشیده است، در این زمینه توضیح داد: نمایشگاه نقاشی “ایران بانو” نمایش پرتره بانوانی است که حضور فعالی در عرصه های مختلف هنری داشته‌اند.

 

وی افزود: از جمله بانوان هنرمندی که چهره آنها نقاشی شده و قرار است در این نمایشگاه رونمایی شود، می‌توان به پوران درخشنده، رویا تیموریان، فاطمه معتمدآریا، نیکی کریمی، سعیده قدس (نویسنده و بنیانگذار موسسه محک)، لعیا زنگنه، حمیرا ریاضی، مهدیه میرحبیبی عکاس، منیژه محامدی کارگردان تئاتر، فرح اصولی نقاش و … اشاره کرد.

 

به گفته چرمچی، یکی از معیارهای انتخاب این هنرمندان، زنده بودن و ساکن ایران بودن آنها بوده است و به زعم من این بانوان هر کدام به سهم خود حضور فعالی در زمینه‌های مختلف هنری همچون نقاشی، کارگردانی، نویسندگی، عکاسی، بازیگری و … داشته‌اند.

 

وی با اشاره به زمان برگزاری نمایشگاه توضیح داد: مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران بانو چهارشنبه 17 مهرماه با حضور شخصیت‌های فرهنگی و هنری کشور در برج میلاد تهران خواهد بود و قرار است این نمایشگاه تا 26 مهر ماه میزبان علاقه‌مندان برای بازدید باشد.

 

این هنرمند علت انتخاب برج میلاد تهران برای برگزاری نمایشگاه این‌گونه توضیح داد: برج میلاد تهران نماد پایتخت است و با توجه به آنکه شان و جایگاه این هنرمندان به اندازه‌ای است که به زعم من تصویر آنها باید در بالاترین جای شهر و کشور باشد.

 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …