گونه متنوع گیاهی در مناطق طبیعی و جنگلی شمال کشور وجود دارد

مدیرعامل پارک جنگلی سی سنگان با اشاره به شناسایی ۱۲۰ گونه گیاهی در جنگل های شمال کشور، گفت: ۷۰ گونه این گیاهان در منطقه حفاظت شده پارک جنگلی سی سنگان وجود دارد.

‘محمدتقی سلطانی’ روز یکشنبه در جریان برنامه بازدید خبرنگاران از پارک جنگلی سی سنگان نوشهر، افزود: وجود این گونه های گیاهی متنوع، غنای بالایی به جنگل های شمال کشور بخشیده است.

مدیرعامل پارک جنگلی سی سنگان تصریح کرد: وجود این گونه های متنوع گیاهی و جنگلی موجب پویایی و غنای بالای جنگل های کشور شده و حفاظت از این گیاهان از جمله برنامه های مهم در زمینه حراست از عرصه های طبیعی و جنگلی کشور است.

وی در ادامه با اشاره به وجود ۷۰ گونه گیاهی در پارک جنگلی سی سنگان و زیبایی و طبیعت کم نظیر این منطقه، گفت: منطقه سی سنگان دو موهبت الهی جنگل و دریا را داراست که ظرفیت بسیار مناسبی را برای جذب گردشگر و رشد و توسعه صنعت گردشگری در منطقه فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه سی سنگان یکی از مناطق طبیعی بکر و برتر کشور در حوزه تفریحی و گردشگری است، اظهار داشت: فراهم کردن زمینه و بستر مناسب برای جذب و حضور گردشگران دراین منطقه نقش مهمی در استفاده بهینه از این ظرفیت در عرصه رشد و توسعه اقتصادی منطقه و کشور دارد.

سلطانی در ادامه مساحت جنگل سی سنگان را ۵۹۰ هکتار و منطقه ساحلی آن را ۲۲ هکتار اعلام و گفت: این پارک جنگلی در سال ۱۳۴۸ طراحی و از سال ۱۳۵۰ استفاده عمومی از آن آغاز شده است.

مدیرعامل منطقه حفاظت شده پارک جنگلی سی سنگان با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های این منطقه برای توسعه گردشگری، گفت: گردشگری امروزه به عنوان یک صنعت مهم و پررونق مطرح است که قابلیت رقابت با بسیاری از صنایع به لحاظ کسب درآمد و شکوفایی اقتصادی را دارد.

Check Also

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد

محققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب …