۴۰ گردشگر اروپایی وارد یزد شدند

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: گردشگران اروپایی برای نخستین بار با قطار ایرانی برای بازدید از دومین شهر تاریخی جهان وارد یزد شدند.

 به گزارش ایرانگرد نیوز، به نقل از ایرنا، سید مصطفی فاطمی افزود : در ادامه طرح گردشگری قطار لوکس عقاب طلایی دانوب ، ۴۰ گردشگران اروپایی در قالب تور به ایران سفر کرده و در ابتدای مسیر با سوار شدن در قطار ایرانی ضمن بازدید از تبریز ظهر امروز وارد یزد شدند.
وی با اشاره به تجربه موفق سال گذشته این طرح گفت : در این مدت در کنار سایر قطارهای گردشگری، قطار عقاب طلایی دانوب دست کم چهار مرتبه به یزد سفر داشته و سفر اخیر پنجمین سفر و از نظر رفت و برگشت نهمین قطار به نخستین شهر خشتی جهان است.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد خاطرنشان کرد : بیشتر گردشگران این دوره از کشورهای استرالیا و مجارستان هستند.
این مسوول اظهار کرد : تا پایان سال تقاضا برای اجرای چهار تور گردشگری دیگر با قطار عقاب طلایی برای دیدن از ایران ثبت شده است و مجری این تور متعهد شده تمام برنامه براساس زمان بندی اجرا شود.
فاطمی یادآور شد : مسافران این قطار در یزد به عنوان دومین شهر مورد بازدید خود، از برج سکوت (دخمه زرتشتیان)، آتشکده، مسجد جامع، محله فهادان ، موزه آب و بافت تاریخی یزد بازدید خواهند کرد.
وی در پایان با بیان اینکه گردشگران اروپایی بعد از بازدید از آثار تاریخی یزد به اصفهان می روند ادامه داد : هم اکنون استانهای فارس ، یزد و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است.
سفر قبلی این قطار اوایل خردادماه سالجاری بود که به یزد آمد ضمن آنکه این ششمین قطاری لوکسی است که در سال جاری، گردشگران اروپایی و امریکایی را به یزد می‎‎آورد.
سال گذشته دو قطار گردشگری اروپایی وارد ایران شدند که استان یزد از مقاصد اصلی مسافران این قطار (عقاب طلایی) بود و نخستین قطار گردشگری اروپایی مهرماه سال گذشته با استقبال گروه موسیقی محلی شهرستان خاتم وارد شهر یزد شدند.
در این مدت چند گروه اقتصادی و رسانه ای از فرانسه ، خبرنگاران آلمانی و دانشجویان آفریقای جنوبی نیز از آثار تاریخی یزد بازدید کرده اند.
استان یزد ۲۲۷۰ هکتار بافت تاریخی دارد که شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه ۷۴۳ هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
یزد گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدنی ایرانی را در خود دارد که از آن جمله می توان به بناهای مذهبی، بقعه، مساجد، حسینیه ها، زیارتگاههای زرتشتیان، خانه های تاریخی، آب انبارها، باغ های تاریخی ، بادگیرها و بازارچه ها اشاره کرد.

Check Also

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد

محققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب …