برگزاری هفته فیلم “هیچکاک ایران” در موزه هنرهای معاصر

به گزارش ایرانگرد نیوز، حیدر رحیمی مسوول سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران گفت: بعد از برگزاری هفته فیلم و بزرگداشت آثار مسعود کیمیایی، هفته فیلم ساموئل خاچیکیان با نمایش 6 فیلم از این کارگردان مطرح سینما با همکاری موسسه موج نوپگاه از روز 4 تا 9 آبان ماه از ساعت 16 در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود، همچنین بعد از نمایش هر فیلم جلسه نقد و بررسی با حضور منتقدان، نویسندگان و کارگردان های مطرح سینمای ایران برگزار می شود.

 

رحیمی در ادامه افزود: ساموئل خاچیکیان نویسنده، تدوینگر و یکی از تاثیرگذارترین کارگردان ها در صنعت سینمای ایران بود. خاچیکیان را می توان به عنوان یکی از پیشگامان سینمای ایران و شاید جزو نخستین کارگردانانی دانست که با دکوپاژ سرصحنه فیلمبرداری می رفت و به عنوان فیلمسازی نوآور تولید فیلم های جنایی را در ایران باب کرد. برخی به وی لقب “هیچکاک ایران” را داده بودند.

 

مسوول سینما تک در پایان گفت: خاچیکیان فیلم های بسیاری را در کارنامه خود دارد که می توان به فیلم های “چهار راه حوادث”، “فریاد نیمه شب”، “یک قدم تا مرگ”، “دلهره”، “ضربت”، “خداحافظ تهران”، “انفجار”، “یوزپلنگ”، “شب بیست و نهم”، “شکار” و… اشاره کرد و می توان گفت، بسیاری از بازیگران نامدار سینمای ایران با بازی در آثار ساموئل خاچیکیان به سینما آمدند و برخی از فیلم هایش هم همچون ضربت و عقاب ها از آثار پرفروش زمان خود بودند.

 

هفته فیلم و بزرگداشت ساموئل خاچیکیان از 4 تا 9 آبان ماه از ساعت 16 در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران آغاز و هر روز یک فیلم از این کارگردان به نمایش درآمده و بعد از نمایش هر فیلم جلسه نقد و بررسی برگزار می شود.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …