ایرانگرد نیوز

نمایش دو پویانمایی ایرانی در جشنواره “نسیم شرقی” کانادا

به گزارش ایرانگرد نیوز، پویانمایی “بچه گربه” به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی و “راز آن درخت” به کارگردانی معین صمدی از تولیدات امور سینمایی کانون در بخش انیمیشن این جشنواره با 19 فیلم دیگر به رقابت می‌پردازند.

 
آثار ارسال شده به جشنواره “نسیم شرقی” در دو بخش فیلم کوتاه (حداکثر 12 دقیقه) و فیلم نیمه بلند (حداکثر 45 دقیقه) با توجه به موضوع جشنواره شامل کارگردانی، نویسندگی، تهیه‌کنندگی و لوکیشن شرقی امکان حضور و شرکت در جشنواره را دارند.

 
این ‌جشنواره امسال با همکاری سینما “کارلتون” و جشنواره فیلم “دیازپورا” به صورت بین‌المللی و با موضوع شرق از 26 مهر آغاز شده و تا 7 آبان برگزار می‌شود.

 
هیأت داوران جشنواره “نسیم شرقی” به برندگان هر بخش هزار دلار و به بهترین فیلم اولی، دو هزار دلار جایزه نقدی اهدا می‌کنند.

 
بر همین اساس، این جشنواره همه ساله با هدف شناخت استعدادها و حمایت از فیلمسازان خلاق و هنرمندانی که اقدام به خلق آثار ارزشمند در زمینه فیلم کوتاه و نیمه بلند (داستانی، مستند و انیمیشن) می‌کنند، برگزار می‌شود.

 
فیلم “بچه گربه” تاکنون پروانه زرین جایزه ویژه هیات داوران بیست ‌و‌ هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان و جایزه هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم “انیماکف” کشور بلاروس را کسب کرده است.

 
همچنین در چهل و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم جیفونی ایتالیا، دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه رجیو ایتالیا و در بخش مسابقه سی و هفتمین جشنواره انسی فرانسه نمایش داده شده است.

 
فیلم “راز آن درخت” نیز تاکنون در بازار‌های بین‌المللی فیلم آسیایی بوسان کره جنوبی و فیلم گوانگجو کره جنوبی و… عرضه شده است.

 

 
 

خروج از نسخه موبایل