ميراث فرهنگي هويت و شخصيت يك كشور است

ميراث فرهنگي هويت و شخصيت يك كشور است

توليت آستان قدس رضوي ميراث فرهنگي را بيانگر هويت و شخصيت يك كشور و در حقيقت معرفي جامعي براي مليت يك ملت دانست.

 

آيت‌اله واعظ طبسي در ملاقات با معاون رييس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن تبريك انتصاب مسعود سلطاني‌فر به رياست این سازمان افزود: مسئوليت بسيار مهمي را عهده‌دار شده‌ايد كه متأسفانه كمتر مورد توجه واقع شده است.

 

وی با اشاره به جايگاه گردشگري و ميراث فرهنگي در آستان قدس رضوي وهمچنین فعاليت‌هاي بيمارستان رضوي گفت: گردشگري سلامت را در قالب همايش‌هاي بين‌المللي هرساله در اين بيمارستان دنبال مي‌كنيم.

 

آيت‌اله واعظ طبسي نگاه غيرمنعطف به ميراث فرهنگي را مضر دانست و با اشاره به توضيحات رئیس سازمان میراث فرهنگی  افزود: رويكردي كه توضيح داديد مبني بر نگاه منعطف به ميراث فرهنگي بسيار ارزشمند است و من براي شما دعا مي‌كنم.

 

توليت آستان قدس رضوي با اشاره به هماهنگي اعضاي دولت تدبير و اميد خاطرنشان كرد: در پرتو اين هماهنگي مي‌توانيد گردشگري را توسعه بدهيد.

 

خاطرنشان می شود؛ در ابتداي اين ديدار مسعود سلطاني‌فر با اشاره به برگزاري نشست مديران‌كل استان‌ها در مشهد مقدس و برنامه‌ريزي‌هاي بعمل‌آمده براي هماهنگي خدمات سفرهاي نوروزي، گزارشي از وضعيت و برنامه‌هاي سازمان در 3 حوزه ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري ارائه كرد.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …