وزیر ارشاد به مشهد می‌آید/ رونمایی از چند اثر فرهنگی رضوی

سیدجواد جعفری دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) درباره بخش‌های سینمایی این جشنواره  گفت: بخش سینمایی یازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) شامل فیلمنامه‌نویسی رضوی، فیلم‌های کوتاه و مستند رضوی، پویانمایی و نماهنگ رضوی اجرایی است.

 

وی در ادامه با اشاره به بخش های خوشنویسی رضوی، هنرهای نمایشی و تجلی فرهنگ رضوی در هنرهای سنتی گفت: در این بخش 14 هزار و 873 اثر هنری در زمینه فرهنگ رضوی خلق شده است. همچنین در بخش دیگری از این جشنواره آثار هنری با رویکرد کودک و نوجوان طراحی شده است. در این بخش 48 هزار و 226 اثر با موضوع فرهنگ رضوی توسط کودک و نوجوان عرضه شده است.

 

دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) درباره رونمایی کتاب‌های درباره ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) بیان کرد: همچنین قرار است در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره از جشنواره بین المللی امام رضا (ع) چند رونمایی از محصولات تولید شده در این عرصه داشته باشیم.

 

وی متذکر شد: قرار است از نرم افزارهای کتابخانه تخصصی امام رضا(ع)، ابزار بانک اطلاعات پژوهش‌ها و پژوهشگران رضوی رونمایی شود. همچنین از مجموعه مقالات “ابعاد شخصیت امام رضا(ع)”، کتاب “جستاری در ادعیه صحیفه رضویه”، کتاب “مهر رضوی و ادبای کـُرد” که مجموعه اشعار شاعران متقدم و متاخر کـُردزبان درباره امام رضا(ع) است، در این مراسم رونمایی شود.

 

جعفری همچنین به پایان تدوین جلد اول دانشنامه امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای بخش علمی یازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) آماده شدن جلد اول دانشنامه امام رضا(ع) با 500 هزار کلمه است که در مراسم اختتامیه رونمایی خواهد شد.

 

وی از ترجمه صحیفه رضویه به زبان‌های روسی، ترکی استانبولی، مالایی و اردو خبر داد و گفت: علاوه بر پایان تدوین جلد اول دانشنامه امام رضا(ع)، ترجمه جلدهای 22 و 23 کتاب “عوالم العلوم” و مجموعه تفسیری امام رضا(ع)، ترجمه و شرح احتجاجات امام رضا(ع) از دیگر فعالیت های این دوره از جشنواره است.

 

مدیرعامل بنیاد امام رضا (ع) در پایان صحبت های خود با بیان اینکه حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین نامه اختتامیه این جشنواره قطعی شده است، گفت: طبق صحبت های قبلی وعده داده بودیم که حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در این مراسم حضور داشته باشد، اما تا این لحظه حضور رئیس جمهور در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) قطعی نشده است اما آنچه مسلم است علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم حضور خواهد داشت.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …