کنسرت “وصل یار” در لندن و برلین/ آلبوم جدید مهر می آید

ابراهیم اثباتی  با تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های گروه موسیقی “وصل یار” گفت: تا شروع ایام ماه محرم و صفر تورهای داخلی گروه با حضور در شهرهای رشت، قزوین، بندرعباس و اراک انجام خواهد شد. البته تمام تلاش خود را انجام می دهیم که تمامی این کنسرت ها قبل از ایام ماه محرم و صفر صورت گیرد.

 

وی ادامه داد: با توجه به رایزنی ها و برنامه ریزی هایی که انجام گرفته تا دو ماه بعد برای برگزاری کنسرت در شهر لندن به کشور انگلستان سفر می کنیم ضمن اینکه بعد از کنسرت لندن به منظور شرکت در جشنواره “نور و تصویر” برلین به کشور آلمان اعزام می شویم.

 

 

این نوازنده درباره خوانندگان این تورهای داخلی و خارجی گفت: با تعدادی از خوانندگان جوان و مستعد موسیقی ایرانی مذاکراتی را انجام داده ایم که به محض نهایی شدن گزینه مورد نظر نام این خواننده را اعلام خواهیم کرد.

 

اثباتی با بیان اینکه گروه “وصل یار” بهمن ماه امسال کنسرتی را در تالار وحدت برگزار می کند، خاطرنشان کرد: این کنسرت با شکل و شمایل جدیدتری نسبت به کارهای اخیر گروه “وصل یار” ارائه می شود که فکر می کنم برای مخاطبان آثارمان هم جذاب باشد. البته به احتمال بسیار زیاد آلبوم جدید گروه “وصل یار” نیز تا پایان مهر ماه وارد بازار موسیقی خواهد شد.

 

 

گروه موسیقی “وصل یار” که از سال 82 فعالیت خود را در عرصه موسیقی آغاز کرده، با استفاده از سازهای سنتی، کوبه ای و قبیله ای و ترکیبی از خوانندگان و گروه کر و هنرهای بصری تلاش کرده که به گفته سرپرست گروه، فضایی متفاوت در عرصه موسیقی را تجربه کند. این گروه مبنای فعالیت خود را بر تلفیق و نوآوری قرار داده است.

 

مبنای طراحی کلی آثار موسیقایی نمایشی این گروه هم براساس نوازندگی سازهای ایرانی، جهانی و کوبه ای همراه با جلوه های ویژه پرسپکتیو پرده، نور و تصویر بوده که به گفته علاالدین پژهان کارگردان آن، تعدادی از آنها برای اولین بار به طور زنده بر روی صحنه به نمایش گذاشته شده است.

 

 

ابراهیم اثباتی آهنگساز و سرپرست گروه، امجد ابراهیمی دف، دایره، تاس، حامدابراهیمی کمانچه، ویلن، حسین قاسم زاده نی، سنتور، دودوک، ابراهیم یساول زاده قانون، سعید بهرامی عود، نعیم شاه مرادخانی دف، بندیر، میثم امینی ادو، درام و کاخن، شادرخ گلچین معانی دیجیریدو، فرهنگ سرخوش گیتار فلامینگو، بهفر بزرگی پن فلوت ، نگار نورزاد ویلنسل، ساتگین نمازی پیانو، موژان ملا مختاری ویلنسل، مهرداد علیزاده پرکاشن و کاخت ، رزماری عیسی پور، ریچارد عیسی پور و مریم شریف زاده گروه کر، سپیده وصالی، سپیده پزشک پور، افسانه نام آور، سولماز نیک گو، نعیمه حقیقت جوان، مریم اعرابی، سورینا بی رنگی، شیوا شعیبی، نسترن شمس، نسیما حفیظی، پیوند ارشدی ، شادی مولایی گروه دف ترکیب نوازندگان این کنسرت را تشکیل می دهند.

 

گروه موسیقی “وصل یار” 18 تا 21 مرداد ماه سال جاری به خوانندگی وحید تاج میزبان علاقه‌مندان موسیقی تلفیقی در تالار وحدت بود.

 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …