افتتاح نخستین موزه روانپزشکی کشور

شهردار منطقه ۱۱ تهران در آستانه فرا رسیدن هفته تهران از بازگشایی نخستین موزه روانپزشکی کشور در بیمارستان روزبه و برنامه های گردشگری و فرهنگی در هفته آینده خبر داد.
نصراله آبادیان با اشاره به اینکه ۱۴ مهر به عنوان روز تهران نامگذاری شده است؛ گفت: از ۱۲ تا ۱۸ مهر به مناسبت «هفته تهران» برنامه‌های متنوعی با محوریت تهران از سال ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ تدوین شده است که با توجه به همزمانی این هفته با ایام ماه صفر و اربعین حسینی (ع) تمامی آنها با شعار «مکتب تهران» به اجرا در می‌آیند.
آبادیان همچنین با اشاره به اینکه بازدید از موزه مقدم در روز ۱۲ مهر رایگان است؛ افزود: سایر موزه‌های منطقه نیز طبق روال از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ آماده بازدید عموم هستند که شامل موزه ثبت احوال، موزه ملی قرآن کریم، موزه جنگ (عمارت تیمور تاش)، موزه روایت خانه خیابان ولی عصر (عج) (خانه مینایی)، موزه دخانیات و موزه روانپزشکی است.
شهردار منطقه ۱۱ بیان کرد: علاوه بر اینها برگزاری تورهای دوچرخه سواری در مسیر گردشگری و بافت تاریخی، انتشار ۱۴ کلیپ قصه‌های تهرون با عنوان «یک قرن تهران ۱۴۰۰-۱۳۰۰» به مناسبت ۱۴ مهر از رویدادها و اتفاقات تاریخی با موضوعات تکایا، حسینیه‌ها و مراکز مذهبی، تاریخی و قدیمی به روایتگری استاد تهران شناس نصراله حدادی با محوریت ماه محرم از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته تهران اجرا خواهند شد.
وی همچنین ادامه داد: تهیه فیلم معرفی اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری و انتشار در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به مناسبت هفته تهران با همکاری کلیساها و کنیسه‌های منطقه، اکران محیطی تصاویر و معرفی اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری منطقه ۱۱ در یکصد سال اخیر، تهیه و تولید فتوتیتر با عکاسی از اماکن تاریخی و انتشار در شبکه‌های اجتماعی به مناسبت هفته تهران نیز به مناسبت هفته تهران انجام خواهد شد.
به گفته شهردار منطقه ۱۱ تخفیف ۲۵ درصدی و ارسال رایگان کتاب‌های جعفر شهری (کتاب‌های طهران قدیم و قند و نمک) با همکاری انتشارات معین نیز از دیگر اقدامات فرهنگی برای شهروندان علاقمند به تاریخ و فرهنگ شهر تهران است.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …