تصاویر خیره‌کننده نشنال‌جئوگرافی از دنیای آبزیان

برایان اسکری، عکاس برجسته نشنال‌جئوگرافیک به بسیاری از نقاط جهان سفر و تصاویر خیره‌کننده‌ای را از حیات آبزیان تهیه کرده که منتخب آنها را در گزارش تصویری می‌بینید.

به گزارش ایرانگرد نیوز، برایان اسکری را می‌توان کاوشگر، روزنامه‌نگار و یکی از طرفداران محیط‌زیست دانست؛ اما اسکری پیش از هر چیز دیگر یک عکاس است که رؤیای عکاسی از آبزیان او را به اعماق اقیانوس‌ها در بسیاری از نقاط جهان کشانده است. در این گزارش تصویری تعدادی از تصاویر تهیه شده توسط اسکری را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

این کوسه‌ماهی درنده به شکل مرگباری در میان تور ماهیگیری در آب‌های مکزیک گرفتار شده و به‌نظر نمی‌رسد راهی برای نجات داشته باشد.

این کوسه‌ماهی درنده به شکل مرگباری در میان تور ماهیگیری در آب‌های مکزیک گرفتار شده و به‌نظر نمی‌رسد راهی برای نجات داشته باشد.
این تصویر از یک بچه فک، «بچه در غروب آفتاب» نامیده شده است.

این تصویر از یک بچه فک، «بچه در غروب آفتاب» نامیده شده است.
این گروه از ماهی‌ها در آب‌های شرقی نیوزیلند و در نزدیکی مجموعه جزایر Poor Knights Islands عکاسی شده‌اند.

این گروه از ماهی‌ها در آب‌های شرقی نیوزیلند و در نزدیکی مجموعه جزایر Poor Knights Islands عکاسی شده‌اند.
سفره‌ماهی در اعماق

سفره‌ماهی در اعماق
نهنگ شکار جنوبی

نهنگ شکار جنوبی
زباله‌ها در دریا
این تصویر زباله‌های پراکنده شده در اطراف خلیجی متعلق به ژاپن را نشان می‌دهد که می‌توانند تهدیدی جدی برای این ماهی زیبای زرد و دیگر آبزیان باشند. از آنها مواد سمی به آب‌های پیرامون نشت می‌کند و حتی زباله‌های بزرگ‌تر می‌توانند خطر خفگی برای ماهی‌هایی که آنها را می‌بلعند به همراه داشته باشند.

زباله‌ها در دریا این تصویر زباله‌های پراکنده شده در اطراف خلیجی متعلق به ژاپن را نشان می‌دهد که می‌توانند تهدیدی جدی برای این ماهی زیبای زرد و دیگر آبزیان باشند. از آنها مواد سمی به آب‌های پیرامون نشت می‌کند و حتی زباله‌های بزرگ‌تر می‌توانند خطر خفگی برای ماهی‌هایی که آنها را می‌بلعند به همراه داشته باشند.
لاک‌پشت دریایی

لاک‌پشت دریایی
برخورد نزدیک از نوع سوم
یک نهنگ شکار جنوبی بالغ در عمق 22 متری آب‌های جزیره اوکلند در نیوزیلند با غواصی که روی بستر شنی ایستاده رو در رو شده است.

برخورد نزدیک از نوع سوم یک نهنگ شکار جنوبی بالغ در عمق 22 متری آب‌های جزیره اوکلند در نیوزیلند با غواصی که روی بستر شنی ایستاده رو در رو شده است.
کوسه‌ماهی
این کوسه‌ماهی اقیانوسی باهاما که به دلیل سفید بودن انتهای باله‌های خود منحصربه‌فرد است، به علت شکار بی‌رویه توسط انسان‌ها به یکی از جانداران در معرض خطر انقراض روی زمین تبدیل شده است. از باله‌های این کوسه برای تهیه سوپ استفاده می‌شود.

کوسه‌ماهی این کوسه‌ماهی اقیانوسی باهاما که به دلیل سفید بودن انتهای باله‌های خود منحصربه‌فرد است، به علت شکار بی‌رویه توسط انسان‌ها به یکی از جانداران در معرض خطر انقراض روی زمین تبدیل شده است. از باله‌های این کوسه برای تهیه سوپ استفاده می‌شود.
نمای نزدیک

نمای نزدیک
یک ماهی متفاوت

یک ماهی متفاوت
کوسه‌ماهی‌ها

کوسه‌ماهی‌ها
فک کوچک
گرمایش جهانی باعث آب شدن یخ‌ها در مناطق سردسیر و کاهش مداوم مساحت زیستگاه برای حیواناتی مانند فک‌های ساکن خلیج سنت‌لورنس در کانادا شده است. این حیوانات برای حفظ جمعیت خود سالانه با مشکلات متعددی دست به گریبان هستند.

فک کوچک گرمایش جهانی باعث آب شدن یخ‌ها در مناطق سردسیر و کاهش مداوم مساحت زیستگاه برای حیواناتی مانند فک‌های ساکن خلیج سنت‌لورنس در کانادا شده است. این حیوانات برای حفظ جمعیت خود سالانه با مشکلات متعددی دست به گریبان هستند.
ماهی‌های تن
دسته‌ای از ماهی‌های تن بلوفین که متعلق به یک مزرعه پرورش ماهی در اسپانیا هستند، در آب‌های دریای مدیترانه عکاسی شده‌اند.

ماهی‌های تن دسته‌ای از ماهی‌های تن بلوفین که متعلق به یک مزرعه پرورش ماهی در اسپانیا هستند، در آب‌های دریای مدیترانه عکاسی شده‌اند.
گاو دریایی
یک گاو دریایی در حال عبور از میان ماهی‌های چشمه آب شیرین در کریستال ریور فلوریدا. ماهی‌هایی که در اطراف این حیوان جمع شده‌اند، دارند از جلبک‌هایی که روی بدن گاو دریایی وجود دارد، تغذیه می‌کنند. در گذشته ملوانان این پستاندار آبزی را به اشتباه «پری دریایی» تصور می‌کردند.

گاو دریایی یک گاو دریایی در حال عبور از میان ماهی‌های چشمه آب شیرین در کریستال ریور فلوریدا. ماهی‌هایی که در اطراف این حیوان جمع شده‌اند، دارند از جلبک‌هایی که روی بدن گاو دریایی وجود دارد، تغذیه می‌کنند. در گذشته ملوانان این پستاندار آبزی را به اشتباه «پری دریایی» تصور می‌کردند.
سفره‌ماهی بازیگوش
این سفره‌ماهی مانتا در حالی عکاسی شده که بر فراز آب‌های دریای کورتز به هوا پریده است.

سفره‌ماهی بازیگوش این سفره‌ماهی مانتا در حالی عکاسی شده که بر فراز آب‌های دریای کورتز به هوا پریده است.
شکارهای خوش‌اقبال
سوس‌ماهی‌ها (گیتارماهی)، سفره‌ماهی‌ها و دیگر آبزیانی که میان تورهای صید میگو گرفتار شده‌اند و ماهیگیران علاقه‌ای به خوردن آنها ندارند، توسط سرنشینان یک قایق ماهیگیری به آب‌های مکزیک برگردانده می‌شوند.

شکارهای خوش‌اقبال سوس‌ماهی‌ها (گیتارماهی)، سفره‌ماهی‌ها و دیگر آبزیانی که میان تورهای صید میگو گرفتار شده‌اند و ماهیگیران علاقه‌ای به خوردن آنها ندارند، توسط سرنشینان یک قایق ماهیگیری به آب‌های مکزیک برگردانده می‌شوند.
نهنگ شکار جنوبی
یک نهنگ شکار جنوبی که با نام علمی Eubalaena australis شناخته می‌شود، در آب‌های اطراف جزیره اوکلند در نیوزیلند شنا می‌کند.

نهنگ شکار جنوبی یک نهنگ شکار جنوبی که با نام علمی Eubalaena australis شناخته می‌شود، در آب‌های اطراف جزیره اوکلند در نیوزیلند شنا می‌کند.

Check Also

محیط‌زیست عامل وحدت و همگرایی در کشور است

رئیس سامان حفاظت محیط‌زیست گفت: پروژۀ تکثیر در اسارت یوز آسیایی نشان داد چطور مسالۀ …